SON DAKİKA

SÖNMEZ’E 5 YILLIK SORULAR

Bu haber 26 Mart 2019 - 9:23 'de eklendi ve 1.901 kez görüntülendi.

Kerim TOKSÖZ yazdı:

Seçime 4 gün kaldı. Seçim kampanyası kapsamında herkes çok şey konuştu, tartıştı. Kamuoyunda çok dedikodular üretildi. Birileri Abdullah Sönmez’i suçladı, birileri Adem Murat Yücel’i. Henüz 3-6 ay öncesine kadar Alanya’da Abdullah Sönmez, Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile aynı partide siyaset yapıyordu. Hem Yücel, hem Sönmez, 2014 yılından buyana da Alanya Belediye Meclisi’nde birlikte görev yaptılar. Sönmez’i de Yücel’i de severim. İkisi de benim için çok değerli insanlardır. Ama ikisi de çok değerli olmaları benim için bir tarafa olaylara objektif bakmam bir tarafa. 5 yıl bir insan ile aynı çatı altında siyaset yapabilirsin, bazen ayrı da düşebilirsin ama bu sürede karşında insanın bir hatası varsa, bir yanlışa düşmüşse hem o yanlışa düşen insanı hem de hata yapan insanı uyarmaz ve kamuoyuna bu hatalarını açıklamazsan, o hata yapan insan kadar o hataları kamuoyu ile paylaşmayan insan da o suçun bir ortağıdır.

Mülkiye Başmüfettişleri’nin raporu doğrultusunda Adem Murat Yücel her soruşturmadan alnının akıyla çıkarken, 5 yıl sonra kamuoyunda Adem Murat Yücel’i sanki suçlu göstermek, şaibeye karıştığı yönünde dedikodu üretmek çok yanlıştır.

Ben bugün Alanya sokaklarında Adem Murat Yücel’e karşı bir linç kampanyası başlatan Abdullah Sönmez’e bazı sorular yöneltmek istiyorum.

Sayın Sönmez, 2014 yılındaki yerel seçim öncesi Konaklı’da yaptığınız miting de Dinek ile Okurcalar arasını, ‘Ben yöneteceğim’ dediniz ve bu konuda Adem Murat Yücel’den talep ettiğiniz bu teklife olumsuz yanıt aldığınız için mi bugün Yücel ile ters düştünüz?

Seçmenin size verdiği Belediye Meclis Üyeliği görevini 5 yılda tam anlamıyla yaptığınıza inanıyor musunuz??

5 yılda neden Belediye Meclisi’ne katılma gereği duymadınız?

Sizin 5 yıllık Belediye Meclis Üyeliği görevinizde bırakın Alanya’yı neden Konaklı’ya ilişkin bir önerge vermediniz? Bir projenin inşası için talebiniz olmadı?

Bugün Yücel’in yönetim anlayışını beğenmediğinizi söylüyorsunuz. Bu konuları neden daha önceki yıllarda Belediye Meclisi’nde ifade etmediniz, neden kamuoyuna bu konularda bilgi verme gereği duymadınız?

Size göre Adem Murat Yücel’in yanlış ve hataları vardır. Neden bu yanlış ve hataları Belediye Meclisi’nde dile getirmediniz veya getirme gereği duymadınız?

Bir Alanyamız Var Derneği’ni her konuşmanızda kapatacağım diyorsunuz. Neden Belediye Meclis Üyeliğiniz döneminde bu derneğin kapatılması için Alanya Belediye Meclisi’ne bir teklifte bulunmadınız?

Yücel’in yanlışları var diyorsunuz, neden MHP İlçe Yönetimi’ne bu konuda bir rapor sunup, bu raporu medya ile paylaşmadınız?

Siz o raporu sundunuz diyelim ve MHP İlçe Yönetimi de dikkate almadığını varsayarsak neden MHP İlçe Yönetimi’ne o partiye istifanızı sunmadınız?

Bugün çayı 1 TL yapma vaadinde bulunuyorsunuz. Neden 5 yıldır bu konuda Alanya Belediye Meclisi’ne bir önerge sunmadınız?

Sayın Sönmez, bu soruların da yanıtlarını kamuoyuna açıklamanızı rica ediyorum.

Kerim Toksöz
Kerim Toksöz[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.